Junior IT biztonsági kockázatmenedzser

Feladatok

  • részvétel az IT biztonsági kockázatkezelés koordinációjában;
  • IT biztonsági szabályzatok kidolgozása és napra készen tartása;
  • részvétel az IT biztonsági tudatosító tevékenységek tervezés, szervezés és végrehajtási feladataiban;
  • egyéb IT biztonsági kockázatcsökkentő akciók szervezése, végrehajtása (pl. ad hoc ellenőrzések);
  • közigazgatási információs rendszerek biztonságával kapcsolatos jogszabályok (pl. 2013/L. tv., 41_2015. (VII. 15.) BM rendelet) előírásainak beépítése az IT biztonsági szabályzatokba;
  • a policy-tól való eltérések ad hoc kockázatelemzése és kivételek engedélyezése, eszkalálása, a döntések adminisztrálása;
  • IT biztonsági auditok támogatása (felkészülés, adatgyűjtés, auditjelentés értelmezése, akcióterv szakmai támogatása).

Elvárások

  • műszaki vagy IT területen szerzett egyetemi vagy főiskolai diploma;
  • pályakezdő vagy 1-2 éves tapasztalat;
  • IT biztonsági szabványok ismerete (ISO 27001, COBIT, NIST 800-53, stb.);
  • kiváló kommunikációs és meggyőző készség;
  • kiemelkedő logikai és problémamegoldó képesség;
  • precizitás, prioritások kezelése.

Előny

  • CISA vagy CISM vagy CISSP vizsga;
  • bármilyen egyéb IT biztonsági végzettség;
  • ITIL ismeret.

Amit kínálunk

  • versenyképes fizetést;
  • alkalmazotti státuszt;
  • változatos, sokrétű feladatokat;
  • szakmai fejlődési lehetőséget;
  • megoldás-orientált légkört;
  • bővülő, dinamikusan fejlődő szervezet sikereiben való részvétel lehetőségét.