IT biztonsági operatív szakértő

Felelősség

  • az IT biztonsági védelmi eszközök telepítése, konfigurálása, üzemeltetése
  • az IT biztonsági védelmi eszközök által generált események detektálása, kivizsgálása, biztonsági incidenskezelés

Feladatok

  • IT biztonsági védelmi eszközök beszerzésének szakmai támogatása (proof of concept tesztek);
  • az IT biztonsági védelmi eszközök telepítése, konfigurálása, üzemeltetése;
  • az IT biztonsági védelmi eszközök rendszeres DR tesztelése;
  • az IT biztonsági védelmi eszközök jelzéseinek figyelése, elemzése, false pozitív szűrés;
  • threat intel figyelés, majd ennek alapján célzott vizsgálatok lefolytatása, javaslattétel policy hangolásra, riportálás;
  • rosszindulatú kóddal fertőzések kiértékelése, további vizsgálatok elvégzése a fertőzött eszközön (forensic);
  • szükség esetén mélyebb vizsgálatok lefolytatása, bizonyítékok gyűjtése és archiválása;
  • érintettek értesítése, eszkaláció, riportolás;
  • infrastruktúra sérülékenységek automatizált eszközzel történő felderítése, follow-up, problémák beterelése a kockázatkezelésbe;
  • az azonnal nem kezelhető problémák beterelése a formális kockázatmenedzsment folyamatba;
  • az új technológiák biztonsági képességeinek megismerése és adott feladatra való alkalmasságának megítélése;

Elvárások

  • műszaki vagy IT területen szerzett egyetemi vagy főiskolai diploma,
  • legalább 5 éves releváns szakmai tapasztalat,
  • hálózati ismeretek (TCP/IP, DNS, DHCP, egyéb szolgáltatások),
  • tanúsítványok, PKI megoldások ismerete,
  • kiváló kommunikációs és meggyőző készség,
  • kiemelkedő logikai és problémamegoldó képesség,
  • precizitás, prioritások kezelése,
  • önálló munkavégzésre való képesség,
  • kommunikáció képes angol nyelvtudás

Előny

  • FortiNet eszközök ismerete, vírusvédelmi rendszerek ismerete
  • enterprise mobility management eszköz ismerete
  • bármilyen egyéb IT biztonsági végzettség
  • ITIL ismeret
  • Döntéshozatali és problémamegoldó készség

Amit kínálunk

  • Versenyképes fizetést
  • Alkalmazotti státuszt
  • Változatos, sokrétű feladatokat
  • Szakmai fejlődési lehetőséget
  • Megoldás-orientált légkört
  • Bővülő, dinamikusan fejlődő szervezet sikereiben való részvétel lehetőségét