Ugrás a tartalomhoz

Product Owner

A digitális közigazgatás rendszereit fejlesztjük. Olyan szolgáltatásokon dolgozunk, amik lehetővé teszik, hogy a magyar állampolgárok biztonságos körülmények között, minél nagyobb megelégedettséggel tudják intézni ügyeiket – ha lehet, akkor akár távolról is.

Azt várjuk, hogy tartsd kézben az általunk fejlesztett termék követelményeit. Egyeztess az ügyféllel és értsd meg, hogy mit szeretne, és miért szeretné azt. Ha szükséges, használj követelmény elemzési módszereket. Ha szükséges modellezz. Ha tudsz, javasolj jobb megoldást az ügyfélnek.

Készíts backlogot olyan user story-k segítségével, amelyek kielégítik a megrendelő igényeit, és hatékonyan gyárthatóak a fejlesztőink által. Te döntöd el, hogy mit tartalmazzon egy sztori, és mekkora legyen egy sztori. Vond be a fejlesztőket a sztorik kitalálásába.

Segíts az ügyfélnek az értékre összpontosítani a projektjében. Mindig van előre nem látható tényező. Mindig több az ötlet és a feladat, mint, amit meg tudunk valósítani. Segíts az ügyfélnek kiválasztani a legértékesebb funkciókat. Segíts az ügyfélnek optimalizálni a funkciókat. Ne szállítsunk kis értékű, de bonyolult funkciót, inkább egyszerűsítsük azt le.

Segíts biztosítani, hogy mindenkinek legyen feladata a csapatból. Segíts biztosítani, hogy az ügyfél elégedett legyen azzal, amit végül kap és beférjünk az ügyfél tervezett költségvetésébe. Kérj segítséget, ha valamivel elakadsz vagy úgy érzed, hogy nem teljesíthetők a projekt céljai.

Rád váró feladatok:

  • aktív részvétel tervezési, fejlesztési, tesztelési és üzemeltetési feladatokban
  • termékvízió létrehozása, a termék célok felderítése (backlog, követelményelemzés, modellezés, user-story írás)
  • termékfejlesztési igények és ötletek összegyűjtése, termékfejlesztési-, módosítási-, kivitelezési javaslatok meghatározása
  • a fejlesztői csapat feladatainak priorizálása, összehangolása és felügyelete, illetve a csapat támogatás a követelményekre irányuló kérdésekben
  • az irányítása alá tartozó feladatok elvégzéséhez szükséges munka időzítése, ütemezése, erőforrás becslés készítése, valamint gondoskodás a határidők betartásáról (backlog, követelményelemzés, user story-k írása)
  • rendszeres kapcsolattartás és szoros együttműködés a társterületekkel és a megrendelővel
  • felelős a hozzá tartozó termékek üzemeltetési időszakban felmerült módosítási, javítási, továbbfejlesztési igényeinek ellátásáért és ezek dokumentálásáért.

Amit várunk Tőled:

  • informatikai területen szerzett egyetemi/főiskolai végzettség
  • legalább 3 év Product Owner szerepkörben szerzett tapasztalat
  • magabiztos szoftverfejlesztési folyamat ismeret
  • agilis termékfejlesztési módszertanok ismerete
  • követelményelemzési és modellezési ismeretek
  • komplex folyamatok átlátásának képessége, csapatmunka, pontos, precíz munkavégzés, változó terheléshez való alkalmazkodási készség, stakeholder management, folyamatos innovatív gondolkodás, agilis, változásokra nyitott hozzáállás, analitikus gondolkodás, asszertív kommunikáció, következetesség, érvelési készség, változáskezelés, empátia, kockázat központú szemlélet, értő figyelem, érdekérvényesítési készség, határozottság, priorizálási és tervezési képesség.

Előny (de nem kizáró ok, ha nincs):

  • közigazgatási/állami területen szerzett tapasztalat.

Mindezért mit kínálunk mi?

Biztonságot és kényelmet!

  • Rendszereink jellege garantálja, hogy a mi munkákra ugyanakkora szükség lesz holnap, mint tegnap!
  • Nemrég költöztünk új székházunkba, a frissen átadott Váci Greens Irodaház „E” épületébe, ahol letisztult, „zöld” környezet várja kollégáinkat modern és kényelmes berendezésekkel, magas színvonalú felszereléssel.
  • A Home Office-ra nálunk is lehetőség van.

Fejlődési, tanulási lehetőséget!

  • Kiemelt figyelmet szentelünk a vertikális és horizontális mozgás lehetőségének biztosítására, illetve arra, hogy kollégáink minden támogatást megkapjanak a pozíciójuk betöltéséhez.
  • Angol nyelvtanulási lehetőséget is biztosítunk.
  • Külső és belső tréningeken is részt vehetsz.

És hogy még egy pár dolgot említsünk:

  • All You Can Move
  • Cafetéria
  • Belső ajánlói program
  • Irodai masszázs
  • Bringákkal és elektromos rollerekkel jó barátságot ápoló mélygarázs

    Válassza ki a fát!