Data Engineer

Adatokkal dolgozol és szeretsz elmélyülni az adatok feldolgozásában és elemzésében? Szereted az igényes adatvizualizációt és keresed a különböző adatok közötti összefüggéseket? Kihívást jelent az adatfeldolgozás során felmerülő problémák megoldására hatékony megoldást találni és ezt alkalmazni? Esetleg azon gondolkodsz, hogy hogyan lehet nagy mennyiségű adatból különböző eseményeket előre jelezni? Milyen lenne egy új monitoring rendszert létrehozni modern technológiákkal?

Ha rendelkezel az alábbi ismeretekkel és szívesen dolgoznál egy nagyon is adatérzékeny környezetben, egy teljesen új, most alakuló csapatban, csatlakozz hozzánk és valósítsd meg ezt a rendszert, ami többrétegű, magas rendelkezésre állású, biztonságkritikus közigazgatási és államigazgatási rendszerek monitorozását látja majd el!

Feladataid lesznek:

  • új monitoring- és adatelemző rendszerek fejlesztése és bevezetése
  • rendszerek / alkalmazások bekötése az új monitoring rendszerbe
  • különböző alkalmazások üzleti metrikáinak a monitoring rendszerbe való bekötése
  • együttműködés a K+F csapattal a rendszer kialakításában
    • technológiai stack meghatározása
    • szervezeten belüli általános alkalmazás-monitorozási irányelvek kialakítása
    • mérési pontok definiálása a fejlesztési és üzemeltetési csapatokkal
  • az alkalmazás logok centralizált kezelése, a fejlesztők informálása
  • dashboardok kialakítása
  • monitoring és adatelemző rendszerek adminisztrátori feladatainak ellátása

Amit keresünk:

  • felsőfokú műszaki végzettség (informatikus/mérnök) vagy 5 év informatikai (szoftverfejlesztés és/vagy alkalmazásüzemeltetés) területen szerzett tapasztalat
  • legalább 2-3 év nagyvállalati környezetben, nagymennyiségű adatfeldolgozásban szerzett tapasztalat.
  • van tapasztalatod vagy használtad már az alábbi technológiák valamelyikét:
    • erős Python és SQL tudás
    • relációs adatbáziskezelő rendszerek (Oracle, MySQL, PosgreSQL stb.)
    • ELK stack, Splunk, Databricks stb.
    • Prometheus
    • Grafana
    • Javascript, Typescript
    • REST
    • Git, CI/CD folyamatok
    • Linux
  • data pipeline létrehozásában szerzett tapasztalat
  • adatvizualizációban szerzett jártasság
  • jó kommunikációs és prezentációs készség
  • igényes, pontos, precíz munkavégzésre való törekvés

Aminek nagyon örülünk (de hiánya nem kizáró ok):

  • Kafka/Hadoop/Spark ismeret
  • ETL ismeret
  • BigData környezetben szerzett tapasztalat
  • K+F projektekben való részvétel

Mindezért mit kínálunk mi?

Biztonságot!

  • Kollégáink védelmében jelenleg távoli munkavégzésre rendezkedtünk be, de a pandémiát követően is biztosítjuk a Home Office lehetőségét kollégáinknak.
  • Rendszereink jellege garantálja azt, hogy a mi munkákra ugyanakkora szükség lesz holnap, mint amekkora szükség volt tegnap!

Fejlődési, tanulási lehetőséget!

  • Lehetőség karrier építésére Data Scientist irányba.
  • A csatlakozó kollégáknak hozzáférést biztosítunk egy online képzési platformhoz, ahol több száz e-learning anyagból kedvedre válogathatsz egy éven keresztül.
  • Kiemelt figyelmet szentelünk a vertikális és horizontális mozgás lehetőségének biztosítására, illetve arra, hogy kollégáink a pozíciójuk betöltéséhez minden támogatást megkapjanak.
  • Angol nyelvtanulási lehetőséget.

Kényelmet!

  • Most költöztünk új székházunkba a frissen átadott Váci Greens Irodaház E épületébe, ahol letisztult, „zöld” környezet várja kollégáinkat modern berendezésekkel, minden jóval felszerelve.

    Válassza ki a szívet!